0% LZO

Rubio Monocoat, pierwszy i jedyny olej z 0% LZO!

Co to jest LZO?  
Lotne związki organiczne to ogólne pojęcie substancji chemicznych, które emitowane są do środowiska w trakcie uzycia oleju. Związki organiczne są składowymi każdego oleju, a lotność oznacza ich uwalanianie sie do środowiska.

Czemu są szkodliwe?
Używanie produktów zawierających LZO powoduje ich uwalnianie, które szkodzi zarówno człwiekowi jak i środowisku. Kontakt z LZO może powodować alergie, problemy z oddychaniem, łzawienie. Ponadto, maja wpływ na dziurę ozonową i zwiększa efekt cieplarniany.Nic więc dziwnego, że "środowiskowcy" postanowili interweniować.

Nasze stanowisko: 0% LZO!
Już na początku rozwoju produktów Rubio Monocoat, trzy lata przed pierwszymi obostrzeniamy dot. LZO, postawilismy sobie wyoko poprzeczkę odnośnie wpływu na środowisko. Nie tylko niska zawartość LZO, a wręcz 0% LZO stało się naszym celem. Sami ustaliliśmy normy, które byly dużo niższe od obowiązujących prawnie w 2010.

Jak to możliwe? 
Pomimo niebezpiecznych właściwości wykazanych w LZO producenci odmawiają całkowitego zaprzestania ich stosowania. Ograniczają zawartość do możliwie najniższej ilości, ale często nie rezygnują całkowicie z LZO. Wynika to z faktu, że LZO w dużej mierze przyczyniają się do optymalnej stosowalności tradycyjnych produktów do wykańczania drewna. Działanie Rubio Monocoat opiera się jednak na wiązaniach molekularnych: rewolucyjnej technologii, w której eliminowane są czynniki niebezpieczne, gwarantując jednocześnie niezaprzeczalną jakość.

Search