Fit for Food Atest na żywność

Fit for Food Atest na żywność

Rubio Monocoat Oil Plus 2C posiada atest na żywność Fit for Food

Od wielu lat naszym sztandarowym poroduktem jest olej Rubio Monocoat Oil Plus 2C. Można stosować go na podłogi, meble, schody... Nasz olej również świetnie nadaje się na blaty kuchenne oraz inne powierzchnie, które mają kontakt z żywnością. Możemy z dumą stwierdzić, że nasz olej spałnia wymogi konatku z żywnością. Ale co to dokładnie oznacza?

Ponieważ mamy już potwierdzenie na kontakt z zabawkami, chcieliśmy również zapewnić, że nasze oleje Rubio Monocoat Oil Plus 2C mogą być stosowane na drewnie używanym przy produktach z żywnością. Eurofins przyznaje certyfikat „zgodny do kontaktu z żywnością”: zewnętrzny certyfikat dla produktów, mających kontakt z żywnością. Deklaracja zapewnia pełną zgodność z usystematyzowanymi wymogami prawnymi w Europie dotyczącymi wszystkich rodzajów materiałów mających kontakt z żywnością. Produkowanie i testowanie produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością jest często traktowane jako konieczne ze względu na wymogi prawne lub rynkowe.   

Możemy odtąd stwierdzić, że jeśli Rubio Monocoat Oil Plus 2C (A + B) stosowany jest na powierzchniach drewnianych bezpiecznych dla żywności, wówczas połączenie drewna i naszego oleju Plus 2C jest również bezpieczne i spełnia wymogi „Fit for Food”, zgodnie z rozporządzeniem WE nr 1935/2004. Ta deklaracja jest wynikiem oficjalnego testu przeprowadzonego przez Eurofins w niezależnym instytucie badawczym.

W praktyce „Fit for Food” oznacza, że ​​deski do krojenia, blaty kuchenne, blaty itp., które zabezpieczono olejem Rubio Monocoat Oil Plus 2C, są również bezpieczne do użytku domowego, co staje się coraz bardziej zaleceniem dla wielu projektów.

Search